Kartalkaya Turları Tatil Home Köroğlu Dağlarında Unutulmaz Bir Kış Tatili!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kartalkaya Kayak Sporları

Zorlu Pistlerde Cesaretinizi Sınayın!

Kış oyunları akla her ne kadar kartopu, kardan adam gibi oyunları getirse de günümüzde durum biraz daha farklı. Ülkemizin uygun coğrafi özellikleriyle hızlıca ilerlediği kış sporları bugün kış tatilinin vaz geçilmezlerinden. Nitekim Kartalkaya kış sporları açısından oldukça elverişli ve iddialı pistlere sahip lokasyonlardan biri.

Geçmişte sadece karda yürüyebilmek için kullanılan ahşap ayaklıklar bugün farklı farklı stillerde olimpiyatlarda yarışıyor. Kış sporları tutkusu birçok kayak severi sarmış durumda. Rengarenk takımlardan, özel aksesuarlara kış tatillerinde ayrı bir değer gören kış oyunlarıyla siz de maceradan maceraya koşabilir adrenalin dolu keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Sporları

Kartalkaya kış sporları söz konusu olduğunda; olimpiyatlarda kış oyunlarının en eğlencelisi olan kayağın Kartalkaya’da kayak sporunun farklı türleri ile denenebildiğini söylemeliyiz: Kartalkaya kış oyunları ve kayak sporları arasında:

  • Alp Disiplini
  • Serbest Stil
  • Snowboard
  • Snowblade gibi disiplinler bulunuyor.

Ayrıca Kartalkaya kayak sporları dışında ATV ya da kar motosikletleri veya kızaklarla gezmekte bölgedeki kış aktivitelerinin en zevklilerinden. Telesiyejlerle bölgeyi kuşbakışı izlemek ziyaretçileri her mevsim hayran bırakıyor.

Yeteneklerinizi Sergileyebileceğiniz Kartalkaya Kayak Pistleri

Kartalkaya kayak pistleri arasında birbirinden farklı uzunlukta ve yükseklikte pistler bulunuyor. Seviyenize en uygun olanını seçerek keyifli bir kayak deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Kartalkaya kayak pistleri içinde özellikle profesyonel kayakçıların en çok beğendiği Efe ve Kara pistlerini eğer kendinize güvenmiyorsanız ve yeterli deneyiminiz yoksa sakın denemeyin. Özellikle yeni başlayacak olanlar için önerilen Bebek pistlerini kullanarak deneyim kazanmanızı öneririz. 9 adet Kartalkaya kayak pistleri şu şekilde:

  • Bebek:(kolay)
  • Nazlı: (normal)
  • Narin: (zor)
  • Nazar: (çok zor)
  • Efe: ( en uzun ve dik olan pist)
  • Kara pist: (dik yamaç pisti)

Eğer Deneyimsizseniz Eğitmenlerden Ders Alın! - Kartalkaya Kayak Dersleri

Hemen vurgulamak gerekir ki kayak, bilhassa deneyimsizler için eğitim almadan yapılması zor bir spor. Ancak Kartalkaya kayak pistleri öncesinde ders alarak kayağa ne kadar yetenekli olduğunuzu görebilirsiniz. Eğitmenler temek kayak eğitimi veriyorlar, duruş ve malzeme kullanma bilgilerini veriyor, uygulama yapıyorlar. Konuklar kayak malzemelerini tesislerden karşılayabiliyorlar.

Kayak Takımlarınız Hazır Mı?

Kartalkaya’da kayak ve kışın keyfini tam anlamıyla çıkarmak istiyorsanız kendinize uygun bir kayak takımı bulduğunuzdan emin olmalısınız. Eğer ilk kez kış tatiline gidiyorsanız merak etmeyin, Kartalkaya kayak merkezinde bolca eğitmen bulacak, kayak pistinde yeteneklerinizi sergilemeyi kısa sürede öğreneceksiniz.

Sonrasında After Ski partilere katılmaya ne dersiniz? Birçok kayakçı Kartalkaya kayak pistlerinden çıkar çıkmaz barbekü ağırlıklı After Ski partilere katılıyor, beyaz örtü üzerinde sucuk ekmek yiyerek müziğe eşlik etmenin ve tatil coşkusuna kapılmanın heyecanını bu partilerde yaşıyor. Siz de unutamayacağınız bir tatil yaşamak için Kartalkaya kayak pistleri ile yetinmeyin, Kartalkaya’nın ve Bolu’nun tüm güzelliklerini deneyimlediğinizden emin olun…

[widget-130]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98