Kartalkaya Turları Tatil Home Köroğlu Dağlarında Unutulmaz Bir Kış Tatili!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kartalkaya’da Neler Yapılır?

Bunları Yapmadan Dönmeyin! – Kartalkaya Aktiviteleri ve Etkinlikler

Meşhur Köroğlu Dağları üzerindeki Kartalkaya, söz konusu kış tatilleri ve kayak merkezleri olduğunda son yıllarda Uludağ’ın en büyük rakiplerinden biri haline geldi. Karın Anadolu’ya düşmesiyle birlikte tatilcilerin akınına uğrayan Kartalkaya’da neler yapılır diye doğal olarak endişe etmenize gerek yok. Issız doğanın karlarla kaplı zirvelerinde olmak bile denenmesi zevkli başlı başına bir aktivite sayılsa bile sıra dışı bir kış tatili için bölgede çok sayıda yapabileceğiniz şey olduğunu söyleyelim.

Yanınıza fotoğraf makinenizi veya kameranızı almayı sakın ihmal etmeyin. Göreceğiniz manzaralar karşısında fotoğraf çektirmeyeceğinize üzülebilirsiniz. Kış sporlarını deneyerek, trekkinge çıkarak tatilinizi renklendirebilirsiniz. Aşağıda sizlere Kartalkaya yapılacaklar listesi hazırladık ve bölgede yapabileceklerinize yakından baktık…

Beyaz Örtünün Tadını Çıkarın! – Kartalkaya Neler Yapılır?

İlk sıraya elbette karın keyfini sürmeyi koyacağız. Her ne kadar çok yaratıcı olmasa da Kartalkaya’da ne yapılır sorusuna verilmesi gereken hiç kuşkusuz ilk yanıt kar keyfi ve kayaktır. Snowboard, Alp disiplini, free style gibi farklı dalları deneyerek yeteneğinizi sınayabilir, eğitmenlerden kayak eğitimi alabilirsiniz.

Dağ Manzarasına Karşı Kahvaltıya Ne Dersiniz? – Kartalkaya’da Ne Yapılır?

Otelinizden çıkar çıkmaz kayak merkezine gitmek yerine bizim önerimiz öncelikle lezzetli bir kahvaltı yapmanız olacak. Kartalkaya aktiviteleri arasında özel bir yeri olan dağ kahvaltısı; Bolu ve Kartalkaya’nın eşsiz lezzetlerini dağ manzarası eşliğinde size sunacak! Yörede yetiştirilen taze sebzelerle hazırlanan yiyeceklerinizi dağ ve pist manzaralarına karşı yiyeceksiniz.

Şehir Turu Atmayı İhmal Etmeyin! – Kartalkaya’da Neler Yapılır?

Hele ki günübirlik veya kısa bir hafta sonu tatili yapmıyorsanız kesinlikle Kartalkaya etkinlikler listesine şehir turunu eklemelisiniz. Yolculuğunuza Kartalkaya’ya son derece yakın Sarıalan Yaylası ve Saraycık Gölü ile başlayabilir, ardından da Yedigöller, Bolu Fındığı Tabiatı Koruma Alanı, Akdoğan (Ebe Çamı)Tabiatı Koruma Alanı, Kökez Tabiatı Koruma Alanı, Sülüklü Göl gibi lokasyonları gezebilir, Bolu’nun tarihi mekanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Elbette Kartalkaya’da yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil. İşte size birkaç tüyo daha:

 • Mangal keyfi yapın. Sucuk-ekmek yiyin.
 • Kızaklarla kayın.
 • Dışarıda lapa lapa kar yağarken siz şömine başında sıcacık içecekler yudumlayın.
 • Telesiyejle zirvelerde dolaşın.
 • Termal havuzlarında yüzün.
 • Konserlerine şölenlerine katılın.
 • Yöresel yemeklerinden tadın.
 • Kar motosikletiyle bölgeyi turlayın.
 • Otel barlarında düzenlenen partilerine katılın.
 • ATV ile tüm parkurlarını gezin.
 • Tırmanın.
 • Otantik dağ lokantalarında alabalık lezzetinin tadına bakın.

Kartalkaya’da Ne Yapılır Diye Düşünmenize Gerek Yok!

Her geçen gün tatilseverlerin ilgisinin arttığı turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da neler yapılır diye bir an bile düşünmenize ve endişe etmenize gerek yok! Neredeyse her attığınız adımda yapacak farklı bir aktivite, edinecek yeni bir deneyimle karşılaşacak, hiç sıkılmayacaksınız…

Eğer siz de mevsimlerin Kartalkaya’da yaptığı sürprizleri deneyimlemek istiyorsanız kışla yetinmeyin! Kışın ayrı, yazın ayrı bir Kartalkaya turu ile şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz bir coğrafyaya merhaba deyin.

[widget-130]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98