Kartalkaya Turları Tatil Home Köroğlu Dağlarında Unutulmaz Bir Kış Tatili!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kartalkaya Gezilecek Yerler

Saymakla Bitmeyecek Doğal Miraslar!

Kartalkaya deyince hiç kuşkusuz akla ilk olarak kayak, kar keyfi ve kış sporları geliyor. Elbette bu durum son derece doğal, ancak hemen söyleyelim Kartalkaya gezilecek yerler itibariyle de çok sayıda seçenek vadediyor. Eğer yalnızca bembeyaz karlar arasında kış sporlarını denemekle yetinmeyecek, uzun bir tatil boyunca farklı yerler görmeyi isteyecekseniz Kartalkaya’da gezilecek yerler açısından aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Her mevsim başka güzel yaylalarında trekkinge çıkmak en sevilen aktivitelerindendir. Kayak merkezi çevresindeki en beğenilen yerlerin başında Kartalkaya Saraycık Gölü ve Kartalkaya Sarıalan Yaylası gelir. Kışın karlarla kaplı manzaralar sunan yayla ve göl, karlar erimeye başlarken yeşillerine bürünür. Burayı gezmekle kalmayıp mangal yapabilirsiniz. Ya da buradaki mistik şirin köy lokantalarında yöresel lezzetlerle damak zevkinizi şımartabilirsiniz. Gelin tüm bu mekanlara biraz yakından bakalım:

Nereleri Görmelisiniz? Kartalkaya Gezilecek Yerler

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi çoğu tatilci genellikle kış sporlarıyla birlikte düşünse de Kartalkaya gezilecek yerler açısından son derece zengin bir bölge. Sadece kayak pistleri ve otellerden oluşmayan Kartalkaya’da nereler gezilir diyorsanız işte sizin için önerebileceklerimiz:

  • Sarıalan Yaylası – Kartalkaya Gezilecek Yerler

Kartalkaya gezi listenizde yer alması gereken Sarıalan Yaylası Bolu – Kartalkaya yolu üzerinde yer alır. Yaz mevsiminde sarı mayıs çiçekleri, kış mevsiminde ise kar kaplı örtüsü ile bilinir. Doğal yayla ortamını yaşatacak Sarıalan’da, alabalık ızgara, köy tereyağı, köy peyniri ve köy ekmekleri sunulur.

  • Saraycık Gölü - Kartalkaya Gezilecek Yerler

Dağlarla çevrili, cennetten bir köşe olan Saraycık Gölü, konuklarına doğanın bütün güzelliklerini gösteriyor. Gölün çevresinde konaklama birimleri ve kamp alanları bulunuyor. Kartalkaya’da gezilecek yerler denince listenin başında gelir.

  • Yedigöller - Kartalkaya Gezilecek Yerler

Kartalkaya’da nereler gezilir diyenlere yakın bölge önerileri de verilebilir. Bunlardan en önemlisi de Yedigöller’dir. Bolu’nun Mengen ilçesinden ulaşılabilecek olan Yedigöller, orman denizi olarak adlandırılan ve içinde meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlar da görüldüğü tabiat harikasıdır. Kartalkaya’ya geldiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerler içerisinde bulunan Yedigöller’de doğal hayatı gözlemleyebilir, kampçılık, piknik, yürüyüş, fotoğrafçılık gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Elbette Kartalkaya’da gezilecek yerler yalnızca bu üç seçenekten ibaret değil, eğer otelinizden biraz daha uzaklaşmayı göze alıyorsanız şu lokasyonları da görmeye gidebilirsiniz:

  • Akdoğan (Ebe Çamı)Tabiatı Koruma Alanı
  • Kökez Tabiatı Koruma Alanı
  • Sülüklü Göl Tabiatı Koruma Alanı
  • Abant Gölü Tabiat Parkı
  • Sünnet Gölü Kartalkaya gezilecek yerler listenizde kesinlikle olması gereken lokasyonlar.

Peki Bolu’yu Keşfetmek İstemez Misiniz? – Kartalkaya Gezilecek Yerler

Kartalkaya gezilecek yerler açısından son derece zengin olsa da söz konusu uzun bir tatil olduğunda hevesinizi karşılamayabilir. Bizim önerimiz böyle bir durumda zirvelerden biraz aşağı inip Bolu’yu da keşfe çıkmanız. Nitekim Kartalkaya’ya kadar gelip Bolu’nun güzelliklerini keşfetmemek hata olur. Kış tatilinizi aynı zamanda bir kültür turuna çevirebilecekken neden otelinizde kapanıp kalasınız…

Akkayalar Travertenleri, Seben kaya evler, Çeltikdere Bizans Kilisesi, Bolu Müzesi, Yıldırım Bayezit Camii ve Hamamı, Abant gölü, Akşemseddin Türbesi, Orta Hamam, Saraçhane Camii, Zafer Kulesi, Süleyman Paşa Camii gibi eşsiz lokasyonlara keşfetmeniz için sizi bekliyor…

Uzun bir tatil planı yapıyorsanız hiç merak etmeyin, Kartalkaya’da gezilecek yerler bitmez! Aksine eğer tatilinizi kısa sürecek şekilde planladıysanız Kartalkaya’nın ve Bolu’nun tadına doyamamanız kuvvetle muhtemel…

[widget-130]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98