Kartalkaya Turları Tatil Home Köroğlu Dağlarında Unutulmaz Bir Kış Tatili!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kartalkaya Kar Kalınlığı

Beyaz Örtünün Keyfini Çıkarın! – 2022 Kartalkaya Kayak Sezonu

Hayallerinizdeki kış tatili için yollara koyulup Kartalkaya’ya vardıktan sonra hayal kırıklığına uğramak istemezsiniz değil mi? Hiç kuşkusuz eğlencenin zirvesine ulaşacağınız bir kar ve kayak keyfi için mevsimsel koşullar ve özellikle kar kalınlığı son derece önemlidir. Peki Kartalkaya kar kalınlığı ve kayak pistlerinin güncel durumu hakkında bir bilginiz var mı? Sizi nasıl bir tatil bekliyor? 2022 Kartalkaya kış sezonu nasıl geçecek?

Aşağıda sizler için Kartalkaya 2022 kış kayak sezonu kar kalınlığı ve kayak pistlerinin durumları hakkında bilgi verdik. Kış sezonu için tatil planlarınızı yapmadan önce Kartalkaya kar kalınlığı hakkında yazımızı inceleyin ve nasıl bir kış sezonunun sizi beklediği hakkında bilgi edinin...

2022 Kartalkaya Kayak Sezonu Kar Kalınlığı

En fazla 4 metreye ulaşıldığı görülen Kartalkaya’da kar kalınlığı genellikle 135 – 190 cm civarında olmaktadır. Zirve yaklaşık 2200 metredir. Zirvede kayalıklar vardır ve alpin çayırlarla kaplıdır. Kayak sezonunun en hareketli olduğu dönemler ise Aralık – Nisan ayları arasındadır. Zirveden Bolu ve Köroğlu dağları rahatlıkla görülebilir.

Kar kalınlığı kış mevsiminin aya ve yıla göre gösterdiği özellikler dahilinde değişikliğe uğrayabilmektedir. Karın yerde kalma süresi zirvede daha uzun olduğu için oteller de 2000 metre civarında kurulmuştur. Dağda don olan günler görülebildiği için kayak keyfi öncesi tüm koşulların yeterli olduğundan emin olmak gerekir.

Kartalkaya Kayak Pistleri – 2022 Kartalkaya Kış Sezonu

Kartalkaya Alp kayağı, kayaklı koşu (Cross-Country) ve tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir. 2 adet telesiej, 6 adet telesiki ve 3 adet baby lift olmak üzere toplam 11 mekanik tesiste toplam taşıma kapasitesi 6000 kişi/saattir. 12 adet pistin toplam uzunluğu 20 km’yi bulmaktadır. (Yeşil Lift (Chairlift – 700 m), Çamçukuru Lift (Chairlift – 650 m), İnekçayırı 1-2 (Ski-Lift – 900 m), Resuldede 1-2 (Ski-Lift – 600 m), Kazankaya (Ski-Lift – 650 m), Köroğlu Lift (Ski-Lift – 1200 m), 2 Baby-Lift)

Kayak İçin En Uygun Kar Kalınlığı Ne Kadar Olmalı?

Kartalkaya kar kalınlığı ve kayak pistleri hakkında bilgi verdiğimize göre bir de kayak sporu için ideal kar kalınlığının ne kadar olması gerektiğine bakalım. Profesyonel bir sporcu değilseniz keyifli bir deneyim için kar kalınlığının 50 ile 100 cm arasında olması gerektiğini söyleyebiliriz. Nitekim Kartalkaya kar kalınlığı ortalamalarına baktığımızda bölge doğal haliyle bile bu rakamlara son derece yakındır. Yine de ideal kar kalınlığını yakalayabilmek için kayak pistlerinde ekstra çalışmalar yaparak kayak pistlerinin derinliği ideal hale getirilmektedir.

Buna ek olarak kayak yapacak tatil severler için ayrıca Kartalkaya kar kalınlığı ve diğer mevsimsel koşullar hakkında da bilgilendirilmekte, olası tehlikelere karşı güvenlik önlemleri alınmakta, çocuklar için özel önlemlerin aldığı farklı bölümlere yer verilmektedir...

[widget-130]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98